POLITIKË
  8 orë më parë

  Deputetja e PDK-së: Kurti thoshte ose shtrenjtim ose reduktime, sot i kemi të dyja

  Ajo me anë të një postimi në Facebook ka kujtuar se kryeministri i Kosovës, Albin…
  POLITIKË
  9 orë më parë

  A do të arrihet marrëveshja këtë vit? Lajçak ka mandat vetëm edhe pak muaj

  Ani pse kontravers për faktin që vjen nga një shtet mosnjohës i pavarësisë së Kosovës,…
  POLITIKË
  9 orë më parë

  Mushkolaj “ofron një zgjidhje” që t’i shpëtohet shtrenjtimit të rrymës

  Një të tillë në formë ironike e ka bërë edhe analisti Imer Mushkolaj, shkruan Rahoveci…
  POLITIKË
  10 orë më parë

  Berisha i përgjigjet Bajqinovcit: PDK-ja me Listën Serbe?! Ti duhesh me fol serbisht prej sot

  Autori i emisionit, Fidan Jupolli, e përmendi në emision se Bajqinovci ka thënë se PDK-ja…
  POLITIKË
  10 orë më parë

  Ish-gazetari nga Mitrovica flet me Thaçin në telefon: Nder t’ia dëgjoja zërin Ismail Qemalit të dytë

  Ai është telefonuar nga ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nga Haga, shkruan Rahoveci INFO. Këtë…
  POLITIKË
  11 orë më parë

  Selmanaj për qeveritarët: Kujdesen për popullin derisa ua marrin votën, pastaj i hypin popullit në qafë

  Selmanaj me anë të një postimi në Facebook i ka quajtur “populistë” qeveritarët, duke thënë…
  POLITIKË
  11 orë më parë

  Deputeti i Kurtit tregon se kur shqyrtohet shtrenjtimi i rrymës: Me rëndësi për bizneset s’ka rritje

  Basha ka thënë se shtrenjtimi i rrymës nuk është final, dhe se pritet dëgjim publik…
  POLITIKË
  12 orë më parë

  Presidentja Osmani flet pas u kërcënua “me kanun” nga Gjergj Dedaj

  Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes së Kosovës siç duket është cenuar së…
  POLITIKË
  12 orë më parë

  Edhe Molliqaj ia kujton Kurtit fjalët që s’i mbajti për rrymën: Kur ndërron bindjet, ndërron edhe premtimet

  Molliqaj në një postim në Facebook ka rikujtuar premtimet e Kurtit kur thoshte se nuk…
  POLITIKË
  14 orë më parë

  Berisha ‘shpërthen’ ndaj Qeverisë Kurti: “Serbofile”, solli trishtim, mjerim e stanilizëm

  Ajo me anë të një postimi në Facebook e ka quajtur këtë të fundit “serbofile”,…

  BUJQËSI

   BUJQËSI
   2 javë më parë

   Ministria e Bujqësisë mbi 11 milionë € më shumë buxhet, Peci thotë se fokus është agro-turizmi

   Ministria e Bujqësisë do të ketë buxhetit për mbi 11 milionë euro krahasuar me vitin 2021, kështu ka thënë në…
   RAHOVECI
   2 javë më parë

   Berat Duraku emrohet Drejtor i Bujqësisë, për një mandant të dytë në komun të Rahovecit

   Lajmin për emrimin të Berat Duraku nga fshati Krushë e Madhe , Drejtor i Bujqësisë , për një mandant të…
   BUJQËSI
   4 javë më parë

   Miratohet strategjia për Bujqësi dhe Zhvillim Rural, ndahen 2.5 milionë euro për bujqit

   Qeveria ka marrë vendim për të ndarë 2.5 milionë euro shtesë për fermerët që janë përfitues të Programit të Pagesave…
   BUJQËSI
   18 Dhjetor, 2021

   Keqpërdorimet me subvencione – Peci thotë se s’ka informacione për aksione të tjera, s’kanë staf

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci në një intervistë për Rahoveci INFO ka thënë se nuk ka…
   BUJQËSI
   1 Dhjetor, 2021

   Ministri Peci i përmend Sekretarit për Bujqësi të Iowas suksesin e grave të Krushës

   Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci gjatë një takimi virtual me Sekretarin për Bujqësi të Iowas, Mike…
   BUJQËSI
   27 Nëntor, 2021

   Tradita rahoveciane dhe përpunimi i rakisë

   Rahoveci është kryeqendër e Anadrinisë, qytet i verës e i rakisë, i rrethuar nga vreshtat. Rakia e rrushit mbetët një…
   BUJQËSI
   24 Nëntor, 2021

   Qeveria ndan mbi 1 milion euro për komunat që u prekën nga fatkeqësia natyrore

   Kabineti qeveritar në mbledhjen e sotme ka miratuar Koncept dokumentin për mbrojtjen e konsumatorit. Koncept dokumenti trajton tri opsione: 1)…
   BUJQËSI
   24 Nëntor, 2021

   Ministri Peci: Për katër muaj 3 milionë euro për kompensimin e dëmeve në bujqësi

   Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural brenda katër muajve ka ndarë një buxhet prej 3 milionë euro për kompensimin…
   Ballina
   Raporto
   Video
   Këmbimi
   Moti
   error: Ku po shkon !!

   Adblock Detected

   Please consider supporting us by disabling your ad blocker