Sokoli kërkon Ligën Unike në mes Shqipërisë dhe Kosovës, pastaj Superligën Ballkanike

Padyshim që formimi i Superligës evropiane ka shkaktuar një “tërmet” në botën e futbollit. Kjo ka ndikuar edhe te kroatët, të cilët janë frymëzuar të krijojnë ligë të re me skuadrat nga Ballkani. Bëhet fjalë për Superligën ballkanike në futboll, e cila sipas tyre, do të përbëhej nga dy divizione me nga 16 skuadra. Ndeshjet parashihen të zhvillohen me sistem vajtje-ardhje, dhe katër skuadrat e…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker