Grantet dhe subvencionet e “gëlltitura” nga zyrtarët e arrestuar të Ministrisë

Nga 10 deri në 30 për qind të vlerës së përgjithshme të granteve apo subvencioneve, të fituara nga buqit dhe fermerët, në shumicën e rasteve është dashur të jepen ryshfet për zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë, thonë për Radion Evropa e Lirë, Tahir Tahiri, kryetar i Federatës Sindikale të Bujqve dhe Ramadan Mema, kryetar i Shoqatës së Përpunuesve të Qumështit. Ata tregojnë se në shoqata…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker