Hyundai dhe Uber njoftojnë për një partneritet strategjik në Evropë rreth makinave elektrike

Hyundai dhe Uber njoftuan një partneritet strategjik në lidhje me makinat elektrike në Evropë, me një qëllim për të rritur miratimin e makinave elektrike (EV) si dhe për të zgjeruar infrastrukturën e tarifave përgjatë qyteteve kryesore.

Sipas medieve të huaja, pika kryesore e marrëveshjes është që Hyundai do të sigurojë zbritje në mijëra vetura Kona Electric dhe IONIQ Electric për vozitësit që përdorin aplikacionin Uber.

Tregjet fillestare do të bëhen në Mbretërinë e Bashkuar, në Francë si dhe në Holandë.

Sipas njoftimit për shtyp, makinat e ardhshme elektrike me bateri (BEV) nga Hyundai (si Ioniq 5 i ardhshëm) gjithashtu mund të ofrohen në një moment.

Një fushë tjetër e partneritetit mund të jetë edukimi dhe promovimi.

“Në të ardhmen, Hyundai dhe Uber synojnë të fillojnë planet e përbashkëta të marketingut dhe edukimit për të promovuar makinat elektrike dhe përfitimet e tyre të lidhura me shoferët partnerë të Uber, si dhe për të ofruar teste të vozitjes për t’i lejuar shoferët të përjetojnë automjete me emetimet zero nga dora e parë”, thuhet në deklaratë. /Njeshi/

The post Hyundai dhe Uber njoftojnë për një partneritet strategjik në Evropë rreth makinave elektrike appeared first on Njeshi.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker