Kërkohet rishikimi i dhënies së të gjitha subvencioneve në bujqësi

Pas aksionit të kësaj së marte të prokurorisë dhe policisë të ndërmarrë në Ministrinë e Bujqësisë ku u arrestuan 12 persona, janë Shoqata e Mullisëve dhe Sindikata e Bujqve që kërkojnë hetimin e dhënies së të gjitha subvencioneve që janë dhënë për bujqit. Tahir Tahiri, Kryetar i Federatës Sindikale të Bujqve të Kosovës, është shprehur se subvencionet duhet të rishikohen dhe të hetohen prej…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker