Ministri në detyrë Mustafa priti në takim ambasadorin gjerman Rohde

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka pritur sot në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde. Në këtë takim u diskutua kryesisht mbi zhvillimet e fundit në vend. Ministri Mustafa, ka falënderuar Ambasadorin Rohde për mbështetjen e deritanishme si dhe për gatishmërinë për mbështetje të mëtejme të shtetit gjerman ndaj Republikës së Kosovës…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker