Konjufca shpreson se njohja nga Sllovakia do të vijë pas thellimit të marrëdhënieve

Konjufca e falënderoi Kostilnik për urimin dhe shprehu interesimin për thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve.

Duke folur për mundësitë e bashkëpunimit, kryeparlamentari shfaqi shpresën se në një të ardhme të afërt zgjerimi i marrëdhënieve bilaterale do të kulmojë me njohje të Kosovës nga Sllovakia.

Në takim u diskutua edhe për zhvillimet aktuale politike, situatën me pandeminë, si dhe masat e ndërmarra për sigurimin e vaksinave kundër COVID-19.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker