Lazio e mposhtë Milanin dhe e largon nga zona Champions

Lazio e ka fituar përballjen ndaj Milanit me rezultat 2-0, në duelin e vlefshëm për xhiron e 33-të Serie A, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Në takimin e zhvilluar në ‘Stadio Olimpico’ në Romë, golat për vendasit i shënuan Joaquin Correa 2x në minutat (2’ dhe 51’) dhe Ciro Immobile në minutën e (87’). Për lazianët në bankë rezervë për 90 minuta ishte dhe sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker