Top 30 futbollistët më të mirë anglez në histori të Premierligës, ja kush i prinë listës

Legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard është emëruar lojtari më i mirë anglez në histori të Premierligës para Paul Scholes, Alan Shearer dhe Wayne Rooney. Është media e njohur angleze ‘90min’ që bëri Gerrard si futbollisti anglez më i mirë në histori para Shearer dhe Scoles që renditën në pozitat dy respektivisht tre. Gerrard ka fituar Ligën e Kampionëve, Kupën e UEFA-së, 2 FA Cup dhe tri herë…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker