Kurti takon kryeministrin e Belgjikës, e përmend kalimthi liberalizimin e vizave

I pari që e ka pritur në takim kreun e qeverisë së Kosovës është homologu i tij belg, Alexander De Croo, shkruan Rahoveci INFO.

Për takimin me kryeministrin belg, Kurti ka njoftuar vet me anë të një postimi në Facebook.

“Nisa vizitën dy ditore në Bruksel, në  shtëpinë e institucioneve të BE-së, në një takim bilateral me kryeministrin e Belgjikës, Alexander De Crooo. Ndava me të prioritetet për punë dhe drejtësi, si dhe përkushtimin drejt BE-së dhe liberalizimin e vizave. U pajtuam që ta rrisim bashkëpunimin ekonomik”, ka shkruar Kurti. /Rahoveci INFO/

 

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!