Kurti takohet me presidenten e Komisionit Evropian, vaksinat temë diskutimi

Kurti ka shkruar në Twitter se e ka falenderuar atë për angazhimin për të ndihmuar Kosovën me sa më shumë vaksina që është e mundur.

“Kënaqësi ta takoj presidenten e Komisionit Evropian, Ursulua von der Leyen. E falenderova atë për përkrahjen me fondet për Covid dhe ato socio-ekonomike, si dhe për angazhimin e saj për të na ndihmuar me sa më shumë vaksina sa më parë që është e mundur. Një qeveri e re në Kosovë e fokusuar në vendet e punës dhe drejtësinë është një shansë për BE-në gjithashtu për të treguar se reformat funksionojnë”, ka shkruar Kurti.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!