Konsultimet për dialogun, edhe AAK e gatshme të takohet me Kurtin

Shefi i GP të AAK-së, Besnik Tahiri në një konferencë për media ka thënë se qëndrimi i partisë së tij është i qartë, se në lidhje me këtë proces askush nuk e ka ekskluzivitetin, shkruan Rahoveci INFO.

Ai ka thënë se konsultimi me partitë politike parlamentare është shumë i rëndësishëm.

“Shumë e qartë, shumë e saktë, AAK e konsideron shumë të rëndësishëm konultimin paraprak me partitë parlamentare dhe informimin në Kuvend. Askush nuk ka ekskluzivitet në këtë proces, dhe çështja duhet të trajtohet me seriozitet”, tha Tahiri.

Ai tutje shtoi se në qeveri janë të gjitha raportet mbi zbatimin e marrëveshjeve të arritura deri më tani, dhe se deklaratat e Kurtit se nuk ka gjetur dokumente të tilla janë krejtësisht të papërgjegjshme. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!