Drita mposhtë Prizrenin dhe mbetet në Superligë

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen në elitë, Drita e siguroi të shtunën në Istog me fitore ndaj Prizrenit në ndeshjen e plejautit. Rezultati ishte 36:23 në të mirë të gjilanaseve. Drita kampionatin e kishte përfunduar në pozitën e parafundit në Superligë, ndërsa Prizreni ishte i dyti në Ligën e Parë.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker