Politika çeke, e ndarë ndaj Kremlinit

Zbulimi se dy spiunë rusë – të akuzuar për një sulm me agjent nervor në Britani në vitin 2018 – mund të jenë pas shpërthimit vdekjeprurës në një depo armësh në Republikën Çeke, shkaktoi zemërim në këtë vend. Akuzat e inteligjencës çeke i zhytën marrëdhëniet midis Pragës dhe Moskës në nivelin më të ulët që […]

The post Politika çeke, e ndarë ndaj Kremlinit appeared first on Kosova.Info.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker