UEFA me ndryshime, kaq para do të fitojnë klubet për pjesëmarrje në garat evropiane

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA, ka marrë një vendim në të mirë të klubeve, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Të gjitha skuadrat të cilat do të marrin pjesë në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës, do të shpërblehen me më shumë para se viteve të mëparshme. Ky vendim ka ardhur pas problemeve të shumta financiare që pandemia u ka shkaktuar ekipeve. Deri me tani skuadrat për përfituar 240 mijë…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker