5 vjet nga “liberalizimi”, kur Abrashi uronte Kosovën për vizat

Një foto epike që kishte ngjallur shpresë e emocione ishte postuar në profilin e Abrashit me 4 maj të vitit 2016.

“Urime liberalizimi, Urime Kosovë!

Me MSA dhe liberalizim, perspektiva evropiane merr kuptim të plotë” shkruante Abrashi në urimin për popullin e Kosovës.

Por, kjo foto e publikuar më pas doli të ishte subjekt tallje dhe ironie në rrjetet sociale.

5 vite më pas, situata nuk ka ndryshuar, viza nuk ka, liberalizmi s’ka ndodhur, Abrashi është në opozitë, por që “Liket” janë të shumtë me numër në këtë postim.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!