Kurti: Sigurimi i vaksinave mbetet prioritet urgjent

Gjatë bisedës, kryeministri Kurti theksoi se sigurimi sa më shpejt i vaksinave mbetet prioritet urgjent.

Si prioritete të tjera, janë identifikuar rritja e kreditimit për bizneset e vogla dhe të mesme, përmirësimi i klimës së investimit në Kosovë sidomos për mërgatën, dhe targetimi i shpenzimeve të sektorit publik për të krijuar sa më shumë vende të punës.

Chakrabarti ndau me kryeministrin Kurti, zëvendëskryeministrin Bislimi dhe ministrin Murati sugjerimet e tij dhe përvojat e tij në fusha të ndryshme, ndër to luftimin e korrupsionit, prania e të cilit pengon zhvillimin biznesor dhe ekonomik në vend, dhe strategjitë më të mira për dizajnimin e një fondi sovran.

Chakrabarti u shpreh i hapur për bashkëpunim të vazhdueshëm në të ardhmen me Qeverinë e Kosovës, për të mirën e qytetarëve të saj.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!