Zeka: Këto janë tri gabimet e Donika Gërvallës për të cilat s’doja të flisja hatri i Jusufit

Ai tha se përmendja e gjenocidit të Gjermanisë ndaj Serbisë, përmendja e çlirimit të Kosovës me 14 shkurt 2021 dhe se Jusuf Gërvalla është vrarë në tokën e huaj janë tri gabimet kryesore të Gërvallës.

“Nuk doja t’i përmendja hatri i Jusufit, por, ajo çfarë më ka shokuar janë se ka përdorur emrin gjenocid, që Gjermania ka bërë gjenocid ndaj Serbisë. Nuk shkruan askund që Gjermania ka bërë gjenocid ndaj Serbisë. Ajo ka thënë jemi çlirimtar kur të gjithë e dinë që ne jemi çliruar në 1999.  Ajo tha që babi im është vrarë në tokë të huaj e që Gjermani nuk ishte tokë e huaj për të sepse i ishte pranuar azili politik. Këto janë tri gabimet e mëdha që i ka bërë Donika Gërvalla”, tha ai në emisionin “Frontal” në T7.

“Donika Gërvalla mendoj që nuk është duke u sjell si Ministre e Punëve të Jashtme”, ka thënë ai.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!