Nënkryetari i LDK-së i del në mbrojtje Donika Gërvalles: Ajo ka dinjitet të lartë

Gërvalla para disa viteve ka thënë se do të dërgojë në Hagë dëshmi kundër ish-krerëve të UÇK-së, veçanërisht kundër Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit.

E lidhur me këtë, Muhaxheri në Kanal10 tha se ministrja e punëve të jashtme të Kosovës është një grua me dinjitet të lartë.

“Unë mendoj se Donika Gërvalla është një grua me dinjitet të lartë. Po besoj se ajo ka thënë në kontekstin e viktimave, viktimat e pafajshme meritojnë drejtësi. Ka folur në atë kuptim, s’mendoj që ajo e ka thonë që kish me shku vetëm me çu dëshmi ose diçka tjetër ndaj udhëheqësve të shtetit”, tha ai.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!