Reshitaj: Në fillim të vaksionohen qytetarët, pastaj unë

 

Deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj sot ka qenë e ftuar në emsionin ”Një Kafe Prej Shtëpisë”, në Rahovci.info dhe ka treguar se si deputete ka vendosur që të mos vaksinohet edhe pse punon në sektorin shëndetësor.

”Ne e dimë që personeli shëndetësor ka filluar të vaksinohet, por unë nuk e kam marrë, sepse fillimisht dua të iu jap mundësi qytetarëve të vendit”.

Reshitaj tutje ka thënë se vaksinat nuk duhet të paragjykohen nga lloji i tyre sepse të gjtha janë për mbrojtje dhe për krijim të imunitetit.

”Duhet që sa më shpejtë qytetarët të vaksinohen meqenëse edhe paratë për to janë ndarë, vetëm se duhet më pak zhurmë politike dhe më shumë punë’’, tha ajo./21Media

The post Reshitaj: Në fillim të vaksionohen qytetarët, pastaj unë appeared first on Rahovci.info.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker