Mirlind Daku ka disa fjalë pasi e theu këtë rekord në futbollin kosovar

Sulmuesi i Ballkanit, Mirlind Daku, ka hyrë në historinë e futbollit kosovar, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Daku ka realizuar 28 gola dy xhiro pa përfunduar kampionati dhe është bërë golashënuesi më i mirë brenda një sezoni në histori të Superligës. Për këtë sukses të madh futbollisti nga qyteti i Gjilanit ka reaguar në llogarinë e tij zyrtare në facebook. Ai është shprehur shumë i lumtur me thyerjen e…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker