UEFA nis hetim kundër Real Madridit, Barcelonës dhe Juventusit

UEFA ka njoftuar se e ka nisur një hetim disiplinor ndaj Real Madridit, Barcelonës dhe Juventusit, për shkak të përpjekjeve të tyre për ta krijuar një Superligë Evropiane. Reali, Barça dhe Juve janë tri klubet e vetme nga 12 klube evropiane që s’u larguan nga projekti i krijimit të kësaj lige të mbyllur pas kritikave të ashpra muajin e kaluar, raporton Gazeta Express. Në përputhje me Artikullin…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker