HISTORIKE: Llapi e fiton Kupën e Kosovës dhe arrinë daljen në Evropë

Skuadra e Llapit e ka shkruar historinë, pasi e ka fituar për herë të parë Kupën e Kosovës në futboll, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Llapjanët në finale e kanë mposhtur Dukagjinin e Klinës vetëm pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 4-3, pasi koha e rregullt përfundoi me rezultat 0-0, kurse vazhdimet me shifrat 1-1. Në vazhdimet klinasit kaluan të parët në epërsi me golin e realizuar nga sulmuesi…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker