“FEDERATA e FUDBOLLIT të KOSOVËS” – Trofeu i fituar nga Llapi me gabime drejtshkrimore

Të mërkurën u zhvillua finalja e Kupës së Kosovës ndërmjet Dukagjinit dhe Llapit. Në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet, Llapi i Tahir Batatinës triumfoi pas ekzekutimit të penalltive (3:4). Pas ndeshjes, skuadra llapjane e mori në Podujevë trofeun e parë të fituar pas 89 vjetësh të themelimit të klubit. Në dizajnimin e kësaj kupe është vërejtur një gabim drejtëshkrimor, raporton Frontonline.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker