Ismaili për tollovinë tek qendra e vaksinimit: Qeveria po i rrezikon qytetarët me menaxhim të dobët

Ish-ministri i Shëndetësisë tha se grupmosha më e rreszikuar nga ky virus është duke u ballafaquar edhe me rrezikun për tu infektuar me Covid-19.

Ai i ka bërë thirrje qeverisë që sa më shpejtë të menaxhojë situatën.

Postimi i plotë:

Pamje jashtëzakonisht të këqija nga salla 1 Tetori në Prishtinë, ku po bëhet vaksinimi. Është papërgjegjësi e skajshme që grupmoshat më të rrezikuara nga virusi Covid 19, që në fakt kanë shkuar për të marrë ndihmë, t’i përballim me rrezik. Arben Vitia kërkonte nga Kuvendi dhe qytetarët që t’i besojmë për çështjen e vaksinave. Por besimi qytetar nuk po shpaguhet, pasiqë po shohim që nuk ka llogaridhënie për menaxhimin e dobët dhe as plan për ta tejkaluar kaosin në qendra të vaksinimit. Ftoj qeverinë që sa më shpejt të menaxhoj situatën dhe të mos rrezikoj shëndetin e qytetarëve tanë.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!