Prishtina dhe Llapi kanë siguruar tashmë daljen në Evropë, ja sa para do t’i fitojnë

Llapi të mërkurën që lamë pas iu gëzua trofeut të Kupës së Kosovës, të cilën e fitoi për herë të parë në historinë 89-vjeçare të saj. Llapi në finale e mposhti Dukagjinin pas një drame 120 minutëshe ku vetëm penalltitë e përcaktuan fituesin. Skuadra e Tahir Batatinës iu gëzua shumë këtij trofeu, por sigurisht jo vetëm pse ishte historik por njëherësh edhe ja siguron pjesëmarrjen në kompeticionet…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker