A mundet Perëndimi ta rivalizojë nismën kineze “Brezi dhe Rruga”?

Që prej se u lansua më 2013 nga presidenti i Kinës, Xi Jinping, nisma “Brezi dhe Rruga” ka ndarë qindra miliarda dollarë për infrastrukturën e jashtme, duke rritur tregtinë dhe duke hapur rrugë që Pekini të krijojë lidhje të reja politike dhe ekonomike në mbarë botën. Kjo ndërmarrje kaq e madhe – që presidenti Xi […]

The post A mundet Perëndimi ta rivalizojë nismën kineze “Brezi dhe Rruga”? appeared first on Kosova.Info.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker