Ky është urimi i portierit të kombëtares së Kosovës pasi Prishtina e fitoi titullin kampion

Skuadra e Prishtinës është shpallur kampione e Kosovës për sezonin 2020/2021 një xhiro pa përfunduar kampionati, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Kryeqytetasit e kanë mposhtur në udhëtim Gjilanin me rezultat 1-2 dhe me 78 pikë e kanë fituar titullin kampion për herë të 11-të në histori të klubit. Iu janë dashur 8 vite pritje ‘bardhekaltërve’ për tu shpallur kampion. E menjëherë pasi Prishtina u konfirmua…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker