Lutfi Haziri thotë se LDK do të jetë gardian i Republikës në dialog me Serbinë

 

Ai shtoi se LDK do të jetë gardian i Republikës, gjersa shpreson se do të zbatohen detyrat kushtetuese nga bartësit e institucioneve të shtetit.

Postimi i tij i plotë:

Dialogu është e vetmja rrugë të cilën Kosova duhet ta shoh në zgjidhjen e problemit me Serbinë. Ne shpresojmë që të zbatohen detyrat kushtetuese nga bartësit e institucioneve të shtetit, por LDK do të jetë gardian i Republikës.

17 shkurti i 2008 dhe rilindja e kësaj Republike neve na bënë të obligueshëm që me i mbyllë çështjet e hapura dhe e vetmja çështje e hapur në regjion është ajo me Serbinë dhe integrimi i Kosovës me institucionet ndërkombëtare, që përfshinë edhe ato evropiane dhe OKB-në si institucion më i lartë.

Deri aty duhet unitet dhe du

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!