Kështu e festuan titullin kampion prishtinasit nëpër rrugët e kryeqytetit

Skuadra e Prishtinës pasditen e së dielës edhe matematikisht është shpallur kampione e re e Kosovës në futboll për sezonin 2020/2021, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Kryeqytetasit triumfuan në udhëtim te Gjilani me rezultat 1-2 dhe me 78 pikë, një xhiro pa përfunduar kampionati e fituan titullin kampion. Pas tetë viteve trofeu i Superligës u kthye në Prishtinë dhe futbollistët ‘bardhekaltër’ me tu kthyer…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker