Edi Rama publikon fotografinë e përbashkët me Kurtin, Bërnabiqin dhe liderët tjerë të rajonit

Përveç Ramës e Kurtit, në këtë takim është edhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, shkruan Rahoveci INFO.

Para nisjes së darkës, kryeministri i vendit, Albin Kurti foli për liberalizimin e vizave dhe nevojën urgjente që kanë qytetarët e Kosovës për heqjen e këtij regjimi.

Kurti para darkës me Bërnabiqin dhe të tjerët kërkon liberalizimin e vizave për Kosovën

Ai po ashtu tha se pesë vendet e BE-së që ende s’e kanë njohur Kosovën duhet që sa më parë ta bëjnë një gjë të tillë. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!