Hoxhaj reagon ashpër pasi Mali i Zi refuzoi të dërgojë ushtarë në Kosovë

Me anë të një postimi në Twitter, ai ka thënë se kjo që ka ndodhur është një thirrje për t’u zgjuar për partnerët në NATO, shkruan Rahoveci INFO.

Sipas tij, ndarja e unitetit të NATO-s në Ballkan dhe Kosovë i shërben vetëm interesave të Serbisë dhe Rusisë, dhe askujt tjetër.

“Refuzimi i Malit të Zi për të dërguar ushtarë në KFOR është një thirrje zgjimi për partnerët tanë në NATO. “Srpski Svet” po bëhet një kërcënim për orientimin Euro-Atlantik të Ballkanit Përendimor. Ndarja e unitetit #NATO në rajon dhe në #Kosovë u shërben vetëm interesave të Beogradit dhe Moskës, askujt tjetër”, ka shkruar Hoxhaj. /Rahoveci INFO/

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker