Juventusi mposhtë Atalantan dhe fiton Kupën e Italisë

Skuadra e Juventusit e ka fituar Kupën e Italisë për sezonin 2020/2021, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. ‘Zonja e Vjetër’ në finale e ka mposhtur Atalantan me rezultat 1-2. Golat për ‘biankonerët’ i realizuan Dejan Kulusevski (31’) dhe Federico Chiesa (73’), kurse golin e vetëm për Atalantan e shënoi Ruslan Malinovsky (41’). Kjo është hera e 14 që Juventusi e fiton Kupën e Italisë./Gazeta Rahoveci INFO/

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker