Nuk miratohet rezoluta për pensionet, VV voton kundër

Kjo rezolutë e AAK-së mori vetëm 22 vota pro, teksa 56 ishin kundër dhe një abstenim, shkruan Rahoveci INFO.

Ndryshe, në lidhje me këtë çështje, sot në Kuvendin e Kosovës u mbajt interpelancë e ministrit të Financave, Hekuran Murati.

Ky i fundit në Kuvend tha se është gabim logjik të thuhet se shtesat janë ulur.

“Të thuhet se ka pasur zbritje do të duhej të nënkuptonte se ka pasur një vendim për shtesa për muajin prill. Sa kanë qenë të parapara shtesat për muajin prill? Vendimin që e kam flet për janar shkurt dhe mars”, tha ai. /Rahoveci INFO/

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker