Gjashtë normat olimpike Tokio 2020

Kur kanë mbetur pak më shumë se dy muaj deri në hapjen e Lojërave Olimpike Tokio 2020, Komiteti Olimpik i Kosovës ka të siguruara gjashtë norma olimpike. Pesë norma janë nga sporti i xhudos dhe një nga mundja. Xhudistët të prirë nga kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi (-52 kg), pastaj Distria Krasniqi, Nora Gjakova, Loriana Kuka dhe Akil Gjakova, me pikët e fituara, kanë të siguruara normat dhe…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker