LAJMI I FUNDIT: Përfundon sezoni në Serie A, këto skuadra arrijnë kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Ka përfunduar sezoni 2020/2021 në elitën e futbollit italian, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Interi është shpallur kampion i Serie A me 91 pikë të arkëtuara nga 38 ndeshje të zhvilluara. ‘Zikaltërit’ të dielën mposhtën Udinesen me rezultat 5-1 dhe kremtuan titullin kampion në ‘Guiseppe Meazza’. Skuadra e Milanit ka arritur të kualifikohet në Ligën e Kampionëve, pasi e ka fituar derbin ndaj Atalantas në…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker