Lama: Nuk quhet reformë nëse qeveria do t’i emërojë ambasadorë miqtë e ministrave

Me anë të një postimi në Facebook, Lama është shprehur se nëse qeveria vendos ambasadorë persona që janë miqë të ministrave, si dhe pa asnjë njohur profesionale e diplomatike, atëherë në këtë rast sipas saj nuk mund të flitet për reform në shërbimin e jashtëm, shkruan Rahoveci INFO.

Nëse kjo ndodhë, sipas Lamës do të nënkuptonte një përsëritje të praktikave të mëhershme.

Postimi i plotë:

Nese qeveria e Kosoves emeron ambasadore njerez qe jane miq te ministrave etj, por pa asnje njohuri diplomatike e profesionale, nuk mund te flasim per REFORME ne sherbimin e jashtem, por perseritje te praktikave te paraardhesve. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!