Ky klub i Superligës së Kosovës e uron Teutën për shpalljen kampione e Shqipërisë

Skuadra e Teutës pasditen e së mërkurës është shpallur kampione e re e Kategorisë Superiore për edicionin 2020-2021, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Në ndeshjen vendimtare Teuta arriti të shënonte fitore të thellë 6-1 kundër Apolonia Fier dhe arriti ta fitonte titullin kampion. Edhe pse me pikë të njëjta me Vllazninë, nga 66, Teuta u shpall kampione e Shqipërisë, pasi kishte golaverazhin më të mirë.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker