Zyrtare, Gattuso zgjedh Fiorentinën, firmos për 2 sezone

Genaro Gattuso mbeti vetëm 1 ditë pa skuadër, pasi është zyrtarizuar menjëherë pas largimit nga stoli i Napolit si trajneri i ri Fiorentinës. Edhe pse u përfol për të zëvendësuar Simone Inzaghin në stolin e Lazios , Gattuso ka zgjedhur vjollcët dhe ka qenë presidenti Rocco Commiso ai që ka zyrtarizuar marrëveshjen mes palëve. 43-vjeçari ka firmosur për 2 sezone me Fiorentinën ndërkohë që i ka…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker