​Përfundon seanca, debati për arsimin shtyhet për javën e ardhshme

Në pikat e fundit të rendit të ditës, deputetët formuan komisionin Ad hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për tre anëtarë të Bordit të RTK-së dhe formimin e një komisioni tjetër për përzgjedhjen e kandidatëve për tre anëtarë të Komisionit të Pavarur për Media.

Ndërsa, për ndryshimin e emërtimit të Komisionit për Shëndetësi nuk pati kuorum.

Ndryshe, Kuvendi i Kosovës sot me shumicë votash votoi pro shkarkimit të bordit të AKP-së. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!