Bullgaria mbështet integrimin euroatlantik të Kosovës

Palët kanë vlerësuar se bashkëpunimi bilateral dhe raportet mes dy vendeve janë shumë të mira dhe njëkohësisht kanë konsideruar se duhet të rritet edhe më tej bashkëpunimi, me theks të veçantë në rrafshin ekonomik.

Çështja e menaxhimit të situatës me pandeminë COVID-19, ishte gjithashtu temë e diskutimit.

Ndër të tjera, gjatë këtij takimi ambasadori Gudjev potencoi se shteti i tij përkrah integrimin euro-atlantik të Kosovës dhe gjithashtu anëtarësimin e saj në organizata ndërkombëtare.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!