Finalja e Ligës së Kampionëve, policia britanike udhëton drejt Portugalisë

Të shtunën, me 29 maj zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve mes Chelseat dhe Manchester Cityt, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Kjo përballje do të zhvillohet në qytetin e Portos në Portugali. Për shkak të problemeve që mund të shkaktohen nga tifozë të ndryshëm ‘huligan’, policia britanike ka udhëtuar drejt Portugalisë. Qëllimi është të mbahet nën kontroll situata sa më shumë që të jetë e mundur.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker