Haki Abazi flet si mësues i opozitës, thotë se kritikës së saj nuk i besohet

“Ka shumë pak hapësirë për ti besuar kritikës së opozitës, nëse e ka pas për qëllim të mirë idenë se duhet vazhduar, ose lidhja për idenë se nuk mund ta bëj këtë pa i ndryshuar dy ligje. Këtu ka ligj që ka dënuar njeriun që ka tentuar me mbrojt integritetin, dhe sovranitetitn e vendit, dhe nuk e ka dënuar fare klanin ‘PRONTO’, aferën TOKA” tha Abazi

Tutje ai tha se qeveria po tregohet hipokrite me kritikat e pa baza

“Nuk mund të jesh hipokrit brenda një diskutimi të njëjtë, kur thua nuk ki plan, ski vizion,, s’ke program, por kur i sjellë planet dhe programet për ta shuar një kancer, për ta eliminuar një kancer, dhe shndërruar në fond sovran, thonë jo pse po e bën”, përfundoi Abazi.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!