Duke krahasuar me Dubain, Haradianj ofron zgjidhje për kaosin në Prishtinë

Sidoqoftë edhe ky problem kishte zgjidhje për Shpend Ahmetin kur bënte premtimet elektorale, por nuk arrit të bejë asgjë në praktike. Si duket edhe kandidati i AAK-së për kryeqytetin, Daut Haradinaj e ka të lehtë ta zgjidh përmes planit të tij qeverisë.

Haradinaj në një intervistë për Rahoveci INFO ka treguar se si do ta zgjidhë punën e trafikut në Prishtinë teksa ka marr shembull Dubain.

“Nëse Dubai për 20 vjet ka arrit prej rërës me kriju gjithë atë fuqi pse nuk mundet Prishtina”, ka thënë ai.

Për më shumë ndiq intervistën.

Mes tjerash ai ka thënë se Prishtinës i duhet një kryetar që guxon të merr vendime dhe është shprehur i bindur në fitore.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!