Thomas Tuchel flet pas shpalljes kampion i Evropës me Chelsean

Chelsea është kampioni më i ri i Evropës, pasi e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat minimal 0-1, në finalen e zhvilluar në Porto të Portugalisë, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Golin e vetëm për londinezët e realizoi Kai Havertz në minutën e 43 të takimit. Pas ndeshje ka folur trajneri i Chelseas, Thomas Tuchel, i cili është shprehur i emocionuar dhe tejet i lumtur me triumfin në Ligën e Kampionëve.

Source

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker