Mërgata në prëkrahje të Vreshtarve

VRESHTARËT !Faton Dula dhe Rihad Veliu  Inciatorë të përkushtuar dhe të dashur rahovecas nga Lajpicgu i Gjermanisë së bashku me vendasit tanë nga Suedia e Austria si çdoherë me zemër e me mendje janë gjithmonë pranë vendlindjes dhe të interesuar se si t’i ndihmojnë sportin dhe të gjitha klubeve të Rahovecit.

Me mundësitë e tyre edhe kësaj here i dedikohen jo klubit por një donacion tifozëve VRESHTARËT me 200 triko një megavon , Banerë e shumë artikuj të tjerë për vreshtarët që qdo herë janë aty për përkrahje të klubeve tona.

Per shkak tranparences pjesmares ne kete donacion jane: Vllaznim Veliu ,Flamur Veliu ,Agron Dula,Bekim Dula (veteran i KB Rahovecit) Masar Dula,Burim Sokoli,Enis Vuçiterna,Samedin Shaba,Ilir Durguti ,Nasradin Mazreku,Damir Bagarič basketbollist kroat ne Bundesligen Gjermane : Falenderojme per Qendisje te banerit Firmes ,,Tiara’’

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!