Haxhiu akuzon Vitinë: Vaksinimi po duket se po përdoret për fushatë

Bekim Haxhiu në ATV tha se Vitia nuk ishte në gjendje të garantonte me pozitën e tij që do të vaksinojë 60 përqind të qytetarëve.

Sipas tij, premtimi për vaksinim deri në këtë masë, është krejtësisht i nivelit të fushatës elektorale.

“Zotimi i qeverisë Kurti për 60% të vaksinimit të qytetarëve duket të jetë i nivelit të fushatës elektorale, sepse nuk ishte në gjendje të garantonte me pozitën e tij Arben Vitia dhe me të qeverisë së tij. Për të qenë i besueshëm do te duhej të garantonte dhe të thoshte, po nëse unë nuk e realizoj vaksinimin e 60 përqind të qytetarëve deri më 31.12.2021 unë jap dorëheqje”.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker