Lajçak deklarohet shkurt për ndryshimet kushtetuese për AKS-në: Duhet ta zë fluturimin

Në konferencën për media, pas takimit me krerët e shtetit, ai tha se nuk ka kohë më shumë për t’u përgjigjur në pyetjet e gazetarëve, nën arsyetimin se duhet ta zë fluturimin, shkruan Rahoveci INFO.

Lajçak tha se nuk vendoset në gojë diçka që nuk e kamë thënë.

“Kur të vijë për takimet e ardhshme do të rri më gjatë dhe do të përgjigjem. Është një lloj traditë që më vendoset në gojë diçka që nuk e kam thënë, ajo që e kam thënë është referenca që kur arrihet një marrëveshje ndërkombëtare atëherë ky zotim që del nga ajo marrëveshje duhet të reflektojë edhe në kushtetutë. Unë kam thënë se kjo është ajo për çka palët që negociojnë marrëveshjet ndërkombëtare e bëjnë zakonisht. Dialogu dhe parametrat dhe marrëveshja përfundimtare i’u takon palëve”, tha Lajçar./Rahoveci INFO/

LEXO EDHE:

Lajçak: Dialogu do të jetë shembull për progres

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!