Lajçak: Dialogu do të jetë shembull për progres

Ai në një konferencë për media tha se vizita në Kosovë përfshinë takime me kryeministrin Albin Kurti, zëvendëskryeministrin, Besnik Bislimi, presidenten, Vjosa Osmani dhe ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, shkruan Rahoveci INFO.

Lajçak tha se këto takime kanë qenë të dobishme, derisa shtoi tha se dialogu do të jetë shëmbull i mirë për progres.

“Kemi pas takimet e  para dhe kanë qenë të dobishme dhe na kanë ndihmuar për takim që do  të ndodhë. Ky vit ka potencial të tjetër vit i mirë për marrëdhëniet e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor. Shpresojmë që dialogu të jetë shembull i mirë për progres në rajon dhe do të ketë normalitet mes Kosovës dhe Serbisë”, tha ai./Rahoveci INFO/

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker