Kurti emëron zëvendësen e Donika Gërvallës në Ministrinë e Jashtme

Gashi ishte zëvendësministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës edhe në Qeverinë Kurti I.

Kryeministri e ka uruar Gashi për pozitën e re dhe i ka dëshiruar suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të saj.

Gashi do të jetë zëvendëse e ministres Donika Gërvalla në ministrinë që është përfolur më së shumti për skandalet javore. /Rahoveci INFO/

 

 

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!